סיליקון נוזלי מהיר (RTV)

החומר המושלם להכנת תבניות או מוצרים גמישים. הסיליקון יודע להעתיק את הפרטים של המודל או התבנית בצורה מדויקת ואיכותית. כושר העתקת הפרטים הינו מאקסימלי, כך שגם טעויות שנמצאות על המודל או התבנית תמיד יועתקו, לכן, כדאי מאוד להכין מודל או תבנית כהלכה. מגיע בכמה רמות של קושי “Shore A” שור A00-A60  בסיליקון נוזלי המיועד ליציקה. 

לסיליקונים הנוזליים השונים לחצו כאן>>


בחירת סיליקון נוזלי - חשוב לשים לב

ישנם סוגים רבים של סיליקון נוזלי, בבואנו לבחור כדאי לשים לב לדברים הבאים:

- צמיגות: כאשר מדובר בסיליקון ליציקה, כדאי תמיד לחפש את הסיליקון בעל הצמיגות הנמוכה ביותר, כך יש סיכוי טוב יותר לבועות האוויר לצאת ולהביא לתוצאה איכותית ונטולת בועות אוויר. ניתן למצוא מגוון סיליקונים ללא צורך שימוש בואקום.  

- מודל: חשוב מאוד לדעת ממה עשוי המודל, האם הוא נדרש לאטימה (סילר לפני), אם המודל עצמו עשוי מסיליקון, חשוב מאוד לרכוש חומר הפרדה Ease Release 200 שידאג להפרדה טובה בין הסיליקונים.

- האם הסיליקון שלי הוא על בסיס Tin או Platinum?  הבסיס הכימי של שני הסוגים הוא שונה בתכלית, ההבדל העיקרי הוא במתכת שבה משתמשים בשביל להקשות את הסיליקון.  חשוב לדעת, כיוון שסוגים שונים של סיליקונים מגיבים שונה עם חומרים אחרים.

 

מהם ההבדלים המרכזיים בין סיליקון על בסיס Platinum לבין Tin?

סליקון על בסיס Platinum

סיליקון על בסיס Tin

רגיש ללאטקס וגופרית – הסיליקון
לא יתקשה

לא רגיש ללאטקס ניתן לצקת על חומרים עם גופרית רק לאחר התזת סילר אקרילי וייבושו

ניתן להאיץ התקשות בחום.

לא ניתן להאיץ בחום. רק ע"י מאיץ כימי.

ניתן לקבל משור A00  ועד A60

ניתן לקבל משור Shore A10 ועד Shore A60

חלק מהמוצרים מתאימים
למגע עם מזון וגוף (התייעצו איתנו)

לא מתאים למגע מזון או גוף.

עמידות בחום מקסימאלי
של 232 מעלות
(מוצרים ספציפיים)

עמידות עד 200 מעלות. מוצר ספציפי -  MOLD MAX 60 ניתן לצקת עד 294 מעלות.

לא ניתן לצקת לתוך תבניות או מודלים עשויים Tin

מותר לצקת לתבנית פוליאוריטן או סיליקון Tin/Platinum כל עוד משתמשים בחומר הפרדה.

יקר יותר

זול יותר

 הבדלים נוספים:

  • התכווצות: יש הבדל משמעותי באחוז ההתכווצות עם השימוש בסיליקונים על בסיס Tin או Platinum .  סיליקונים על בסיס Tin יתכווצו יותר במהלך השימוש, כמובן שתלוי באיזה חומר יוצקים פנימה אל תוך התבנית.

  • זמן מדף: הכוונה היא לזמן מדף של התבנית המוכנה ללא שימוש – באחסנה ולא לנוזל עצמו לפני השימוש. ישנם הרבה סוגים של סיליקון נוזלי וזמן המדף שלהם שונה. אנו בסרמט שוקדים להביא את החומרים האיכותיים ביותר, סדרת MOLD MAX על בסיס Tin תחזיק מעמד על המדף כתבנית מוכנה כ- 5 שנים. סיליקונים על בסיס Platinum יחזיקו על המדף עשרות שנים. זאת הסיבה שהרבה מוזיאונים שיוצקים מעט אבל חייבים לשמור היטב על התבנית – בוחרים בסיליקונים על בסיס Platinum כדוגמת MOLD STAR 15  או MOLD STAR 30.


איזה סיליקון מתאים לשימושכם? אנו בסרמט נשמח לייעץ. פנו אלינו בטלפון 04-8571141 או מלאו את פרטיכם כאן ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

מוצרי יציקה בקטגוריה סיליקון נוזלי מהיר (RTV)

יצרןsmooth-on
תקצירסיליקון RTV על בסיס פלטינום/ יחס ערבוב נוח של 1:1 , שור A10, זמן עבודה כ 15 דקות והתקשות של 75 דקות. מתאים להכנת תבניות או מוצרים באיכות מצויינת, הסיליקון בצבע שקוף חלבי ומאפשר גיוון בעזרת פיגמנטים מסדרת SILC PIG . ניתן לשימוש כסיליקון ליצרית מסכות, ניתן להסמיך עם מסמיך THIVEX או לדלל עם מדלל SLACKER
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth on
תקצירMOLD MAX 29NV סיליקון על בסיס Tin, בשור A30 בעל חוזק מכאני מצויין . יחס ערבוב: 100:10 בעל זמן עבודה של 45 דקות והתקשות אחרי 6 שעות בלבד. מולד מקס 29NV הינו סיליקון בעל צמיגות נמוכה ויודע להוציא את בועות האוויר בעצמו. אין צורך להשתמש בתא ואקום. החומר מתאים להכנת דגמים ותבניות. ניתן לצקת לתוכו וקס, גבס, ושרפים כגון, פולאיסטר, אפוקסי, פולאירויטן ועוד....
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth-On
תקצירסיליקון לתבניות בעל צמיגות נמוכה במיוחד, הכנה מהירה וקלה של תבנית סיליקון בעזרת MOLD MAX 14NV. חומר זה אינו מצריך שימוש בואקום להוצאת בועות האוויר. יחס הערבוב הינו 100:10 משקלי, זמן העבודה כ 40 דקות וההתקשות הסופית כ4 שעות.
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth - On
תקצירסיליקון נוזלי ורך מאוד בעל צמיגות נמוכה מאוד ומתקשה במהירות. יחס ערבוב נוח של 1:1 לפי משקל או נפח. זמן עבודה של 2.5 דקות, והתקשות סופית של כ 5 דקות. הסיליקון מתקשה לחומר גמיש ולא דביק, מאוד גמיש, חזק ובעל כושר מתיחה מאוד גבוהה. ניתן לצביעה בעזרת פיגמנטים מסדרת silc Pig פיגמנטים המתאימים לסיליקון. Ecoflex 0035 הינו סיליקון מאושר למגע גוף וניתן למרוח אותו ישירות על הגוף. הוא עומד בתקן OECD TG 439. ישומים נוספים- מוצרים אורטופדים , תבנית ליציקת שעווה , כחומר להכנת כריות ועוד....
לצפיה בפרויקטים
תקצירסיליקון RTV ליציקה בשור A15 . זמן עבודה50 דקות והתקשות סופית 4 שעות. זהו סיליקון RTV ליציקה ללא צורך בתא ואקום במרבית הישומים הודות לצמיגותו הנמוכה . סיליקון לתבניות זה מצויין לשימוש כ תבנית ליציקת גבס, תבנית ליציקת שעווה, תבנית ליציקת פלסטיק, תבנית לבטון , או כמוצר גמיש בפני עצמו. תבניות המיוצרות בסיליקון זה הינן בעלות חיי מדף ארוכים והשימוש בהם יהיה לאורך זמן (תלוי בסוג החומר שיוצקים פנימה....) עמיד עד 232 מעלות.
לצפיה בפרויקטים
תקצירסיליקון על בסיס פלטינום/ יחס ערבוב נוח של 1:1 , כושר מתיחה מעולה. פותח במיוחד ליצור אפקטים מיוחדים כאיפור/מסכות, יתרונו בכך שהוא מהיר מאוד 12 דקות זמן עבודה והתקשות לאחר 40 דקות. ניתן לגיוון בתוספת פיגמנטים מסדרת Silc-Pig, ניתן להדבקה על הגוף בעזרת דבק מיוחד - Skin- Tite. לחץ על התמונה מימין על מנת לצפות בשני סרטונים המדגימים שימוש אפשרי בסיליקון Dragon skin FX/pro
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth-On
תקצירסיליקון RTV ליציקה בשור A16 . זמן עבודה 6 דקות והתקשות סופית 30 דקות. זהו סיליקון RTV ליציקה ללא צורך בתא ואקום במרבית הישומים הודות לצמיגותו הנמוכה . סיליקון לתבניות זה מצויין לשימוש כ תבנית ליציקת גבס, תבנית ליציקת שעווה, תבנית ליציקת פלסטיק, תבנית לבטון , או כמוצר גמיש בפני עצמו. תבניות המיוצרות בסיליקון זה הינן בעלות חיי מדף ארוכים והשימוש בהם יהיה לאורך זמן (תלוי בסוג החומר שיוצקים פנימה....) עמיד עד 232 מעלות.
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth-On
תקצירסיליקון RTV ליציקה בשור A30 . זמן עבודה 45 דקות והתקשות סופית 6 שעות. זהו סיליקון RTV ליציקה ללא צורך בתא ואקום במרבית הישומים הודות לצמיגותו הנמוכה . סיליקון לתבניות זה מצויין לשימוש כ תבנית ליציקת גבס, תבנית ליציקת שעווה, תבנית ליציקת פלסטיק, תבנית לבטון , או כמוצר גמיש בפני עצמו. תבניות המיוצרות בסיליקון זה הינן בעלות חיי מדף ארוכים והשימוש בהם יהיה לאורך זמן (תלוי בסוג החומר שיוצקים פנימה....) עמיד עד 232 מעלות.
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth-On
תקצירסידרה של סיליקון בשור A10/A20/A30 על בסיס פלטינום/ יחס ערבוב נוח של 1:1 , כושר מתיחה מעולה. מתאים להכנת תבניות באיכות מצויינת, מתאים לעבודה כחומר לאפקטים מיוחדים כגון מסכות, ניתן לגיוון בתוספת פיגמנטים מסדרת Silc-Pig, ניתן להדבקה על הגוף בעזרת דבק מיוחד - Skin- Tite. לחץ על התמונה מימין על מנת לראות סרטון המדגים שימוש עם סיליקון מסדרת Dragon Skin .
לצפיה בפרויקטים
יצרןSmooth-On
תקצירסיליקון סופר גמיש - דו קומפוננטי על בסיס פלטינום בשור A0020 . זמן עבודה נוח של 30 דקות וזמן התקשות 4 שעות בלבד. מגיע בצבע שקוף חלבי - ניתן להוסיף פיגמנטים מסדרת Silc Pig לתוך התערובת או למרוח אותם על גבי הסיליקון לאחר ההתקשות בעזרת תוסף Psycopaint מצויין ליצירת אפקטים מיוחדים, מסכות, מוצרי אורטופדיה או כל מוצר הדורש גמישות. לסיליקון EcoFlex 0020 יכולת מתיחה גבוהה והוא אינו דביק לאחר ההתקשות.
יצרןsmooth-on
תקצירסיליקון RTV ליציקה ביחס ערבוב נוח 1:1 לפי נפח , סיליקון מסדרת הפלטינום ליציקה בשור A37, שקוף למחצה - היתרון: בתבניות הנזקקות לחיתוך על מנת לחלץ את המודל -ניתן לראות את המודל ולחתוך מבלי לפגוע בו. זמן ההתקשות הינו קצר כ 4 שעות בלבד!
לצפיה בפרויקטים